פינוי דירה

כל אחד ואחת מאיתנו מכניס לתוך ביתו חפצים ומיטלטלים רבים. חלק גדול מאותם חפצים נמצאים בשימוש יומיומי, למשל ארונות, מדפים, מכשירי חשמל ומולטימדיה, בגדים ועוד. חלק אחר מאותם חפצים הם כאלה שאינם נמצאים בשימוש באופן תדיר ויש אפילו חפצים שכבר אינם בשימוש כלל, אבל לבעליהם חבל לזרוק אותם מסיבות נוסטלגיות או רגשיות.

אנשים רבים מגיעים לנקודה כלשהי בחיים שבה הם צריכים לפנות חלק גדול מתכולת דירתם או מדירה של קרוב משפחה, וזאת במהירות ובאופן מקצועי. בין הסיבות הנפוצות לפינוי תכולה של דירות ניתן לציין מעבר לבית אבות, פינוי תכולה של דירה על ידי יורשי הנכס, פינוי מקלטים מחפצים בלתי נחוצים ועוד. פעולות אלה עשויות לעלות בכסף רב, אך למרבה ההפתעה לעיתים ניתן לקבל שירותי פינוי כאלה ללא עלות כלל.

מעבר לדיור מוגן

כאשר אנשים יוצאים לפנסיה, או זמן מה לאחר מכן, רבים מהם עוברים לדיור מוגן. הסיבות לעבור לדיור מוגן הן רבות, למשל רצון להימצא בסמוך לשירותי רפואה מתקדמים, מגורים בסביבה תומכת, חברה, ועוד. לפני מעבר לדיור מוגן עולה בדרך כלל הצורך לפנות את הדירה מתכולתה.

כשגרים בדיור מוגן אין צורך ואף אין אפשרות להעביר לשם את מרבית הרכוש שנאסף במהלך החיים הארוכים. הדירה הישנה נמכרת או מושכרת ולכן נדרשים שירותיה של חברה מקצועית לפינוי הדירה. חברה כזאת יכולה לסייע גם במיון החפצים, משימה חשובה ונכבדת בפני עצמה, כאשר חפצי ערך מועברים לבעלי הבית או לקרוביהם וחפצים שאין בהם צורך מועברים למקום המתאים להם, על מנת למנוע פגיעה מיותרת בסביבה.

פינוי תכולת דירה מירושה

חלק מאוכלוסיית ישראל המבוגרת זוכה להתגורר בביתה עד לגיל מבוגר, ולמעשה עד זקנה ושיבה. כשהם הולכים לעולמם, בני המשפחה, לאחר שסיימו להספיד את הקרובים שנפטרו, צריכים לטפל בירושה. טיפול כזה כולל לעיתים הסדרת חובות, ביטול הוראות קבע למוסדות ממשלתיים, עירוניים, ופרטיים והכנת הדירה למכירה או להשכרה. בשלב הזה נעשה שימוש בחברות לפינוי דירות ותכולות של דירות.

בדירות של אזרחים וותיקים ניתן למצוא רכוש רב מתקופות שונות. חלק גדול מאותו רכוש שווה כסף והחברות שאחראיות לפינוי מעבירות אותו לידי היורשים, או מאפשרות להם לאסוף אותו לפני ביצוע הפינוי. חלק אחר של הרכוש מועבר למקום המיועד לו – לתרומה לנזקקים, או לנקודות איסוף של אשפה מסוגים שונים.

פינוי מקלטים

שירות חשוב נוסף שבו עוסקות מרבית החברות שעוסקות בפינוי דירות הוא פינוי של מקלטים. למרות שידוע לכל עד כמה חשוב לדאוג למקלט נקי, לכך שיהיה פנוי מכל חפץ שיפריע לו למלא את ייעודו, לאוורורו ולניקיונו, המצב בשטח עדיין רחוק מלהיות משביע רצון.

מקלטים רבים אינם מתוחזקים כנדרש ואחרים נראים כמו מחסן ואפילו גרוע מזה. לפני שניתן לדאוג למקלט, שיהיה מתוחזק באופן שוטף במיוחד לשעת הצורך, צריך לדאוג לפנות אותו מכל חפץ שיפריע את הגישה אליו ויהפוך את השהיה בו לבלתי נוחה ואפילו למסוכנת. לכן, חשיבות השירות של חברות לפינוי דירות ומקלטים הופכת, במקרה כזה, למשהו שהוא רחוק ממותרות.

פינוי דירות ללא עלות

בניגוד למצופה, שירותי פינוי דירות אינם חייבים לעלות כסף רב. חלק גדול מאותן חברות שעוסקות בפינוי דירות מציעות שתי חלופות לתשלום, האחת שגרתית והשנייה תשלום באמצעות שווה כסף. במקרה של תשלום שגרתי, שכר עבודתה של חברת פינוי הדירה תהיה באותו אופן שמשלמים לכל בעל מקצוע. במקרה של תשלום באמצעות שווה כסף, תיקח חברת הפינוי לשימושה את הרכוש המפונה, כולו או חלקו, כחלופה לתשלום שכר עבודתה בכסף מזומן.